20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

 

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

Sevgili bayanlar , bu yazımızda sizlere kolaylıkla yapabileceğiniz kış günlerinde ellerinizin her  zaman  sıcak kalabilmesini sağlayacak  eldiven modellerini nasıl yapılır anlatıyoruz.Evlerinizde oturduğunuz yerden kolaylıkla  yapabileceğiniz eldiven modelleri ile sizlerle fark yaratan bir tasarım ortaya çıkara bilirsiniz . Farklı renk seçenekleri ile yapabileceğiniz eldiven modelini çok beğeneceksiniz diye düşünüyorum.Evdeki artmış ipleri değerlendire bilirsiniz. Renkli örgü ipleri ile bilekten başlanır ve dönerek örülen model için örgü şişleri gerek.Örmeyi seven bayanlar,en zor eldiven modellerini bile yapıyorlar.

Bayanlar, bu yazımda sizlere kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve kış günlerinde ellerinizin her daim sıcak kalabilmesini sağlayacak kısa eldiven modelini nasıl yapılır anlatıyoruz. Evlerinizde oturduğunuz yerden kolaylıkla işleyebileceğiniz kısa eldiven modeli ile sizlerde fark yaratan bir tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile işleyebileceğiniz kısa eldiven modelini çok beğeneceksiniz diye düşünüyorum…

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

Farklı güzel modellerimizi sizlerle  paylaşmak istedim  anneler genç kızlarınız varsa sizde bir tanesini kızınıza yapabilirsiniz. İşte modeller içinden birini beğenin yeter ki  sizler ve kızınıza hangisinin yakışacağını sorun ve bence süpriz bile yapa bilirsiniz.

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

20013 Eldiven Modelleri

Yapılışı:

Eldivene başlarken 66 ilmek atarak başlarız beş parmak 2 ters  2 düz lastik yapacağız.Daha sonra düz ilmekleri aynen örüp ters ilmekler den   1 eksiltiyoruz  1 eksiltmiyoruz . Yani bir düz iki ters kes bir ters yap 1 düz iki ters sıra sonuna kadar devam et .Bu işlemin sonunda ilmek sayısı 55 ilmek olmalı .İki parmak kadar eksiltmeden aynı şekilde ördükten sonra  bu sefer düz ilmekleri yine düz örüp kesmediğimiz  ters ilmekleri keseceğiz .Diğer bir deyişle bir düz bir ters bir düz iki ters şeklinde devam eden sıramızı 1 düz 1ters 1 düz 2 tersi kesip 1 tane ters yap sıra sonuna kadar tekrarlayarak , bir ters bir düz bir ters bir düz hale getireceğiz.Bu işlem sonunda şişimizde 44 ilmek kalmalı 5 parmakta bu şekilde ördükten sonra  eldivenimizin katkat görünen kısmına gelmiş oluyoruz. Bu görüntüyü sağlamak için 3  sıra haroşe 2 sıra düz  bu sırada baş parmak için delik oluşturacağız 3 sıra haroşe 2 sıra düz şeklinde örüyoruz . Daha sonra 3 parmak 2 ters 2 düz yapıp bitiriyoruz. Baş parmağımız için yapacağımız delik için  6 ilmek örgüyü bitirir gibi kesip sıramızı bitirdikten sonra  dönüş sırasını da aynı şekilde örüyoruz.bir sonraki sırada kestiğimiz ilmeklerin yerine  yerine 6 ilmek arttırma yaparak sayımızı yine 44 e çıkarmış oluyoruz .Bu işlem bir nevi ilik açma işleminin aynısı.

 

 

Incoming search terms:

  • 20013 orgu modelleri
  • 20013 perde modelleri
  • sevgili eldiveni
Bu yazı Moda Dünyası kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle